Niezależny ekspert finansowy we Wrocławiu

Po co nam jest Ekspert Finansowy?

Usługa pośrednictwa finansowego od kilku lat rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Obecnie zauważyć można coraz większą liczbę oddziałów pod szyldem „Niezależny Ekspert Finansowy” lub „Biuro Pośrednictwa Finansowego”.

Zaczynamy się więc zastanawiać, jak i w którym momencie możemy skorzystać z pomocy eksperta finansowego. Pośrednictwo finansowe koncentruje się zarówno na produktach kredytowych, jak i inwestycyjnych, czyli metodach inwestowania naszych oszczędności oraz budowania kapitału.

Jest bezpłatne, bo finansowane przez banki, zatem klienci mający swojego doradcę nie ponoszą żadnych kosztów. Wielu klientów, przychodząc na pierwsze spotkanie, zadaje pytanie: „Ile wyniesie rata mojego kredytu?” lub „Ile ja na tym zarobię?”. Należy jednak podkreślić, że praca eksperta finansowego to nie tylko wskazanie jednego konkretnego banku i wysokości raty wraz z odsetkami, ale również obecność specjalisty przy podjęciu decyzji często na całe życie.

 

Jakie zatem osiągniemy korzyści, korzystając z usługi eksperta finansowego?

Pomoc w zaplanowaniu i uporządkowaniu finansów osobistych oraz tych związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.
Nasza sytuacja zostanie dobrze przeanalizowana pod kątem zdolności kredytowej oraz możliwości kredytowania przy ubieganiu się o zakup własnego mieszkania w kredycie hipotecznym, przy przeniesieniu naszego obecnego kredytu do innego banku na nowych warunkach, przy poszukiwaniu finansowania na rozpoczęcie lub rozwój działalności gospodarczej, a także wielu innych spraw, dla których niezbędne jest uzyskanie kredytu bankowego.

W jednym miejscu ekspert finansowy przedstawi nam oferty wielu banków, porówna je pod względem wysokości raty kredytu, kosztów okołokredytowych, a przede wszystkim pod kątem atrakcyjności aktualnej oferty bankowej, np. tej promocyjnej oraz – zestawiając z innymi bankami – wskaże, w którym banku nasz kredyt będzie najtańszy (pod względem kosztowo – cenowym) i co za tym idzie najkorzystniejszy.
Ekspert kredytowy przeprowadzi nas przez cały proces kredytowy. Na pierwszym spotkaniu wyjaśni, co to jest kredyt hipoteczny, co trzeba wiedzieć, biorąc go, z jakimi kosztami się liczyć, przedstawi sytuację na rynku polskim, walut obcych i wyjaśni kluczowe pojęcia związane z ryzykiem kredytowym. Wybierze także kilka banków, do których składany będzie komplet dokumentów, pomoże przy wypełnianiu wniosków o kredyt oraz skompletuje niezbędne zaświadczenia. Będzie obecny przy całym procesie, włącznie z negocjacją warunków cenowych dla klienta, a także w niektórych przypadkach będzie towarzyszył klientowi przy podpisaniu umowy z wybranym wcześniej bankiem.

Klienci, którzy mieli już okazję poszukiwać idealnego dla siebie banku w celu sfinansowania zakupu nieruchomości, dobrze wiedzą, jak ważny jest sprawny i szybki proces uzyskania kredytu. Ogromnym atutem ekspertów finansowych jest przeprowadzenie go w jak najkrótszym terminie. Możliwość złożenia u jednego eksperta kompletu dokumentów do kilku banków równocześnie, a następnie czuwanie tego doradcy nad procesem znacząco skraca czas potrzebny na uzyskanie kredytu w wybranym banku.

Wielu ekspertów finansowych, aby uatrakcyjnić swoje usługi, pomaga klientom przy wyborze własnego i wymarzonego mieszkania, analizując z nim sytuację dewelopera, lokalizację, ceny mieszkań, podpowiada, na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy z deweloperem. Poleca też specjalistów, którzy obejrzą z klientem mieszkanie pod kątem bezpieczeństwa i solidności dewelopera oraz skonsultuje umowę o kredyt bankowy z radcą prawnym. Mocnym argumentem jest także ścisła współpraca pośredników finansowych skupiających doradców z bankami udzielającymi kredytów. W wielu sytuacjach pośrednik finansowy jest w stanie zaproponować atrakcyjniejszą marżę czy brak prowizji za udzielenie kredytu tylko dlatego, że skorzystał w danym momencie z usługi doradcy pracującego u pośrednika finansowego związanego z danym bankiem.

W ramach współpracy z klientem, doradca negocjuje dla niego stawki u rzeczoznawców majątkowych, notariuszy, opłaty w biurach obrotu nieruchomościami, współpracujących z doradcą od dłuższego czasu, co powoduje obniżenie kosztów dodatkowych dla klienta. Można zatem powiedzieć, że w dzisiejszych czasach Ekspert finansowy jest swego rodzaju opiekunem rodziny, która wymaga od niego usług na wysokim poziomie oraz profesjonalizmu i wiedzy na temat sytuacji, jaka w danym momencie panuje na rynku.

Jeśli uznamy, że wybrany ekspert nie spełnia naszych oczekiwań, w każdym momencie możemy zrezygnować z jego usług i poszukać innego – takiego, który będzie odpowiadał naszym potrzebom.