Kredyt mieszkaniowy na zakup lokalu u dewelopera


Data: 11 kwietnia 2019 | Autor: admin

Kredyt mieszkaniowy na zakup lokalu u dewelopera

Zdecydowaną większość spraw jakie mam możliwość prowadzić to zakup mieszkania od dewelopera, czyli obecnie nazywamy to zakupem na rynku pierwotnym. Jest to najczęściej pojawiająca się transakcja na rynku mieszkaniowym i najczęstszy cel zakupu przez klientów.

Jak wygląda ścieżka mojej pomocy dla klientów którzy będą poszukiwać kredytowania na zakup mieszkania na rynku pierwotnym, czyli jak ja prowadzę taką sprawę:

  • wspólnie oglądam wybraną inwestycję z klientem, konsultuję umowę przedwstępną, wyjaśniam zapisy w umowie z deweloperem, ewentualne uwagi co do wyboru dewelopera, czy danej inwestycji. Często wiem jakich inwestycji unikać, którzy deweloperzy budzą wątpliwości banków, co pomaga klientom w ostatecznym wyborze.
  • wybieram kilka banków z listy najatrakcyjniejszych marżowo oraz pod względem wymaganych produktów dodatkowych, do których zostanie złożony komplet dokumentów moich klientów.
  • pomagam przy kompletowaniu dokumentów od dewelopera, poprzez przesłanie deweloperowi listy wymaganych dokumentów, formularzy bankowych jakie wypełnia, a które wymaga bank, następnie wizyta u dewelopera celem odebrania wymaganego kompletu dokumentów.
  • pomagam przy kompletowaniu dokumentów finansowych klientów, takich jak zaświadczenia od pracodawcy, wyciągi z konta, czy inne wymagane przez banki dokumenty do analizy.
  • wspólnie kompletuję całość dokumentów, zarówno dewelopera oraz dokumentów klienta, przekazuję je do wybranych wcześniej banków.
  • czuwam na całym procesem podjęcia decyzji kredytowej w wybranych bankach. Negocjuję warunki marżowe w bankach.
  • po uzyskaniu pozytywnych decyzji kredytowych, spotykam się z klientami celem podsumowania decyzji, zaproponowanych warunków marżowych, promocyjnych w każdym z banków. Pomagam przy wyborze banku docelowego który wypłaci środki deweloperowi.

Jestem obecna na każdym etapie począwszy od podpisania umowy przedwstępnej z deweloperem, aż do podpisania umowy z bankiem który finansuje zakup mieszkania.