Kredyt konsumpcyjny


Kredyt konsumpcyjny może być szybkim i prostym sposobem na uzyskanie domowego budżetu. To kredyt gotówkowy, który możesz przeznaczyć na dowolne cele nie związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Może stanowić ratunek, gdy pojawią się nagłe wydatki lub też służyć realizacji marzeń. Niestety, ilość ofert na rynku i formalności potrzebnych do uzyskania kredytu może być dla wielu osób przytłaczająca. Do tego dochodzi lęk o ukryte koszta kredytu.  Oferuję Państwu profesjonalną pomoc w uzyskaniu kredytowania konsumpcyjnego we Wrocławiu. Specjalnie dla Państwa analizuję najkorzystniejsze oferty i pomagam przygotować wniosek.


Pomoc w uzyskaniu kredytowania konsumpcyjnego

Kto może starać się o uzyskanie kredytu konsumpcyjnego?

Każdy bank samodzielnie ustala kryteria, którymi kieruje się przyznając kredyty konsumpcyjne. Teoretycznie każdy ma szansę otrzymać taki kredyt. W praktyce jednak zanim zapadnie pozytywna decyzja, bank dokładnie sprawdza zdolność kredytową i wiarygodność osoby, która ubiega się o przyznanie kredytu. Warto skorzystać z pomocy w uzyskaniu kredytu konsumpcyjnego.

Zdolność kredytowa to szacowana m.in na podstawie informacji o Państwa dochodach przewidywana zdolność do oddania w określonym terminie czasu danej sumy pieniędzy wraz z wynikającymi z umowy odsetkami. Poszczególne banki w nieco odmienny sposób obliczają zdolność kredytową - dlatego też nawet w przypadku odmowy uzyskania kredytu na daną kwotę w jednym banku nadal istnieje szansa, że inny może go przyznać. Znam sposoby obliczania zdolności kredytowej przez różne banki i pomogę Państwu znaleźć odpowiednią ofertę.

Drugim z czynników, który ma duże znaczenie przy wnioskowaniu o kredyt konsumencki, jest wiarygodność kredytowa - to, jak wywiązywaliśmy się ze zobowiązań w przeszłości. Z tego powodu sprawdzana jest historia zadłużenia w BIK i KRD. Warto regularnie spłacać raty kredytów i pożyczek, gdyż opóźnienia mogą uniemożliwić nam zaciąganie kolejnych zobowiązań w przyszłości. Istnieją jednak instytucje, które udzielają także pożyczek osobom już widniejącym na listach dłużników.

 

Jakie dokumenty będą potrzebne, by uzyskać kredyt konsumpcyjny?

W zdecydowanej większości przypadków, aby uzyskać kredyt konsumpcyjny

  • Dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty lub paszport) - dane w dokumencie będą musiały zgadzać się z danymi podanymi na wniosku.
  • Zaświadczenie o dochodach. Najłatwiej uzyskać kredyt, jeśli otrzymują Państwo regularne wynagrodzenie pracując na umowę o pracę na czas nieokreślony. Coraz więcej banków zaczyna jednak kierować swoją ofertę także do osób, które wykazują regularne dochody, mimo braku umowy o pracę. W niektórych przypadkach jednak banki oferują w takim przypadku mniejszą kwotę kredytu.

W niektórych przypadkach konieczne może być dostarczenie również innych dokumentów, najczęściej związanych z udokumentowaniem dochodów lub zabezpieczeniem kredytu.

 

Dlaczego warto zdecydować się na moją pomoc w uzyskaniu kredytowania konsumpcyjnego we Wrocławiu?

Wrocław to miasto, gdzie znajduje się bardzo wiele oddziałów banków i innych instytucji finansowych. Samodzielne zapoznanie się z ofertą każdego z nich wymaga bardzo dużo czasu.  Posiadam duże doświadczenie w branży finansowej.  Przeglądam i analizuję dla Państwa wszystkie pojawiające się na rynku oferty, po to by zaproponować Klientom rozwiązania najlepiej dopasowane do potrzeb. Czytam umowy i potrafię zwrócić  uwagę na niekorzystne zapisy dla kredytobiorcy. Korzystając z moich usług mogą mieć Państwo pewność, że nie będą zaskoczeni przez żadne dodatkowe opłaty. Nigdy nie staram się naciągnąć Klienta na rozwiązanie, które może być dla niego niekorzystne. Wychodzę z założenia, że najbardziej wartościowa jest współpraca oparta na szczerości i wzajemnym zaufaniu.